СВЯТО ЖИВОЇ МУЗИКИ І СЛОВА У ХОРОЛЬСЬКОМУ БОТАНІЧНОМУ САДУ, ПРИСВЯЧЕНЕ ДНЮ УКРАЇНСЬКОЇ ДЕРЖАВНОСТІ
Під мерехтливим літнім дощем, під шум вікових дубів у Хорольському ботанічному саду відбулося “Свято живої музики і слова”, присвячене Дню української державності. Захід розпочався із екскурсії по саду субтропічних плодових культур, які провів особисто директор ботанічного саду Володимир Васильович Красовський - великий ентузіаст своєї справи, закоханий у природу рідного краю, самовіддана людина, яка без останку віддає себе праці. Під час екскурсії Володимир Васильович розповів присутнім про дивовижну тропічну колекцію плодів, яку його колектив зміг посадити і виростити в помірному кліматі України, у серці міста Хорол. Ботанічному саду, до речі, восени цього року виповнюється 10 років і він має статус національного. І не дивно, адже і дубовий гай, і система озер, і березові насадження надзвичайно гарні і є улюбленими місцями відпочинку наших хорольців.
Друга частина заходу відбулася на сцені, яка мініатюрним вкрапленням постала серед могутніх дубів парку. Ведучі заходу Оксана та Микола Левіни розпочали “Свято живої музики і слова” із екскурсу у давнину, із витоків української державності, існування якої виборює Україна у протистоянні із зажерливим північним сусідом. Головною ідеєю заходу була презентація ліричних, патріотичних та гумористичих авторських творів літературно-мистецького об’єднання “Хорольські дивоцвіти”. Того дня свої твори прочитали ветеран освітньої ниви Людмила Ревека, автор із села Ялосовецьке Олег Зенков, хорольські поетеси Людмила Чехова, Любов Новак, Оксана Левіна, чудові гумористи Катерина Штомпель із села Котуржиха і Надія Рожко, яка минулого року влилася до осередку талантів Хорольщини. Поети тішили глядачів і дощове хорольське небо високою поезією, а музиканти і співаки дарували живе мистецтво музики і чарівної української пісні. Першу пісню “Роде наш красний” виконала юна панночка Катерина Олійник. Замилували глядачів своєю музикою дует сопілкарів Миколка та Володимир Олійники. Цей номер був особливо символічним, адже грали на найстаровиннішому українському інструменті родина - дідусь і внук. Чарівно виконали українські народні пісні вихованки Хорольської мистецької школи Аня Фількорн та Даша Терещенко (викладач Людмила Клепач), яким акомпанувала на баяні чудовий музикант Галина Шевченко. Потішили і юні музиканти, що володіють грою на баяні - квартет баяністів “Карамель”, що виконали “Українську польку” та родинний дует Маргарити та Валентина Подленків. Їх готувала до виступу закохана у свою працю жінка, викладач з великої літери Ірина Мельник.
Надзвичайно сподобалися глядачам виступи юних бандуристів Даші Левіної, Анастасії Перекопної та Діани Куць (викладач Людмила Мартьян). Вродливі і талановиті дівчатка співали і грали на інструменті, який є гордістю української народної музики - бандурі. До речі, слід зауважити, що юні музиканти вже багато чого досягли в музичному мистецтві, адже є переможцями багатьох міжнародних та мистецьких конкурсів.
Поряд із вихованцями Хорольської мистецької школи музичні композиції дарували і викладачі закладу Олександр Семенець та Володимир Зіненко, які неперевершено грали на гітарі. Також яскраво і самобутньо у фіналі заходу пролунав віночок українських мелодій які виконало інструментальне тріо у складі Ігоря Мілевського, Юрія Базіля та Володимира Олійника.
Однією із сторінок заходу було вшанування подвигу Збройних Сил України, які виборюють для нас мир. Щемливі пісні-присвяти виконали дует “Крила”, автор-виконавець Володимир Зіненко, дует Любові Новак та Катерини Радзуль, вокальне тріо у складі Валентини Олійник, Ігоря Мілевського та Володимира Олійника, що неймовірно гарно виконали пісню “Нас весна не там зустріла”.
Це було перше свято, яке за останні століття пройшло під могутніми кронами хорольських дубів. А зеленолисті гіганти, які шелестіли гіллям, із верховіття своїх крон казковим акустичним переспівом розносили мелодії та рими по всьому місту. Сподіваємося, що ще не одне століття під віковічними символами Хоролу будуть дійства, які прославлятимуть українське народне мистецтво.
Коментарі:
Ваш коментар може бути першим :)