“МИ ВІРИМО, ЩО ПЕРЕМОГА БУДЕ ЗА НАМИ!” У ГРУШИНО ПРОЙШОВ ТВОРЧИЙ ЗВІТ КОЛЕКТИВІВ ПОПІВСЬКОГО СК ТА ГРУШИНСЬКОГО СБК
Чарівне, мальовниче село Грушине розташувалося на кордоні 3 колишніх районів Полтавщини, а нині 3 громад: Хорольської, Миргородської та Великобагачанської. В центрі села майорить велика будівля сільського будинку культури, обрамлена із двох сторін пам’ятними знаками: воїнам-захисникам, що полягли в роки другої світової війни та солдатським вдовам, що не дочекалися своїх коханих із походу. Велика ошатна будівля будинку культури, яка була збудована в 70-х роках ХХ сторіччя, ще й досі прикрашена чудовою ліпниною на стелі актової зали, бібліотеки та гримувальних кімнат. Ця рукотворна краса місцями потьмяніла від часу, тому велика актова зала цього дня пустувала, а сам благодійний захід проводився в затишному фойє.
Господиня закладу Світлана Остапенко чекає на глядачів та готується до благодійного ярмарку. Усе готове до патріотичного дійства, яке цього року проходить під знаком фестивалю народної творчості “Де згода в сімействі”, присвяченому 255-річчю з дня народження І.П.Котляревського. Сцена фойє прикрашена великим портретом основоположника української мови, автора невмирущої поеми “Енеїда” та красивими літніми квітами. А головне, що витало в повітрі того дня в Грушинському закладі культури - це його величність - Мистецтво.
Розпочали концертну програму ведучі заходу - бібліотекар Грушинської бібліотеки-філії, дружина Героя-захисника Станіслава Барила Оксана Сергіївна та юна Вікторія Левченко (дівчинка буда дуже схожа на справжню українську красуню Наталку Полтавку, яка зійшла з пера невмирущого генія Івана Котляревського). Усе було цього дня натхненним на мистецтво: і чудова пісня, і запашний коровай, і безліч поезій і віршів на підтримку Збройних сил України, і збір коштів на підтримку своїх односельців - героїв Ігоря та Олександра (прізвищ їх поки-що не відкриваємо). До речі, в Грушино було зібрано 10000 гривень
Кілька пісень глядачам подарували жіночі ансамблі “Кумасі” Грушинського СБК та “Калинове гроно” Попівського СК. Колективи майстерно виконували пісні українського репертуару, які безсумнівно стали окрасою концерту. Надзвичайно приємно було спостерігати за маленькими грушанами, які люблять і вміють співати, і так чудово виконують патріотичні пісні. Катруся Кулинич та Софійка Бабенко натхненно співали про рідну Батьківщину, та пісню-звернення до дорослих “Зупиніть війну”; маленька Ліза Адраш співала “Я україночка”, а в дуеті з найменшим учасником концерту Артемком Кулиничем вони ніжно виконали пісню-присвяту матусям. Вікторія Левченко виконала ліричну пісню “Ми Україна”. Не відстали і юні попівчани: дует маленьких козаків Владик Ульяненко та Артемко Мисак азартно виконали пісню “Козачата”, Карина Бражченко на високому рівні виконала пісню “Цвіте Калина”, а чарівна Іринка Ульяненко виконала циганський танець.
Побачили глядачі і кілька дуетів та тріо: Світлана Остапенко та Любов Чемис пісню “Не кричіть, журавлі” присвятили нашим захисникам, а в тріо із Антоном Чехом вони майстерно виконали пісню “Квіти”. До речі, Антон Чех - художній керівник Грушинського сільського будинку культури гарно виконав сольну пісню “Молитва”, а в дуеті із Любов’ю Чемис пісню “Перелаз”. Директор Грушинського закладу культури Світлана Остапенко натхненно прочитала поезію Ліни Костенко “Між іншим”.
У виступі аматорів Попівського сільського клубу хотілося б відзначити чудову гумористичну мініатюру “Куми”, яку майстерно зіграли актриси Надія Миколаєнко та Світлана Сапа. Пані Надія також гарно прочитала гумореску, а поезію “А війни не чекав ніхто” надзвичайно проникливо декламувала Валентина Ганзенко. .
Велика робота по підготовці колективів до звітного концерту була проведена керівниками закладів Світланою Остапенко та Василиною Волошин. Враження від побаченого дійства надзвичайно приємні: аматори з Грушиного та Попівки люблять українське мистецтво, цінують його і примножують, активно залучаючи до народної пісні підростаюче покоління. Маленькі янголята, що натхненно співають під портретом Івана Котляревського - це дійсно зворушливе і яскраве видовище. Щира подяка всім учасникам концерту, а нашим малятам побажання миру і щастя. Нехай на їх долю випаде квітуча і щаслива Україна, про яку вони так гарно співали у своїх піснях.