ЮВІЛЕЙ НОВОАВРАМІВСЬКОГО НАРОДНОГО ДУХОВОГО ОРКЕСТРУ ІМЕНІ ОЛЕКСАНДРА ГАНЗЕНКА
Ювілейний захід, присвячений 85-річчю від дня створення та 20-річчю присвоєння звання «народний» Новоаврамівському духовому оркестру імені Олександра Ганзенка
Оркест і музика... Мелодія й оркестр,
І диригент розчинений у нотах...
Симфонія, чи маршевий реєстр...
Краса мелодій... Вуст тремтливий дотик.
Оркестр зіграв і зал звелів мовчать.
Ось вальс, що просить пари танцювати.
Як міг красиво цим диригувать
Наш Олександр Ганзенко й чарувати.
Було в нім щось від музики богів,
Краса душі помножена на музи.
Бо піснею він дихав, жив, творив,
Із творчістю був в вічному союзі.
Тепер на небі грає між зірок,
Ми ж на землі сумуємо без нього.
Забрав так рано музиканта Бог,
Його душа красива біля нього.
Продовжиться життя його в піснях,
У учнях колективу духового.
У дітях, внуках, вдячних глядачах
Є частка Саші доброго й живого.
Ми не забудем, навіть попри час,
Свого маестро, України сина.
Бо Олександр Ганзенко для всіх нас
З великих літер, дорога людина.
Наприкінці січня в приміщенні Новоавраміського сільського будинку культури відбулося вшанування одного із найкращих колективів Хорольської міської територіальної громади - народного духового оркестру “Обрій”, якому в грудні 2024 року за клопотанням жителів села Новоаврмівки, рішення виконавчого комітету Хорольської міської ради та наказу Департаменту культури і туризму Полтавської обласної військової адміністрації було присвоєне ім’я його незабутнього керівника Олександра Васильовича Ганзенка.
Це був не просто благодійний ювілейний захід, присвячений створенню колективу, це було вшануванням поколінь людей закоханих в музику і, водночас, вечір пам’яті Олександру Ганзенку - його незмінному керівнику впродовж останніх 24 років, людині з яким колектив здобув звання народного і скорив усі вершини в духовому музичному мистецтві. Олександр Васильович був директором Новоаврамівського сільского будинку культури, диригентом оркестру, неперевершеним солістом, актором, голосом народних колективів хору “Горицвіт” та ансамблю “Джерело”. Це був зразок культпрацівника, на який рівнялися колеги, людиною великої душі і непересічого таланту. Втрата цього митця, який так рано пішов у засвіти, пекучим болем відлунюється у серцях жителів громади до цього часу.
Коли невблагання смерть вирвала його із мистецького життя, турботу про колектив взяли на себе його учень - Євген Дігтяр та товариш Володимир Вишар. Саме вони та новопризначений директор Новоаврамівського СБК Вікторія Гавриленко, яка написала сценарій ювілейного дійства, втілили в життя плани свого незабутнього колеги.
Розпочався благодійний захід із занесення державного прапора України, який було доручено занести учаснику колектива, воїну, який лише на тиждень повернувся із передової лінії фронту додому, поету і композитору Юрію Базілю. До речі, Юрій Володимирович написав пісню-присвяту “Пам’яті друга” та поезію про військові будні, які подарував глядачам у залі. Хвилиною мовчання вшанували полеглих захисників України присутні у залі глядачі, а солістка Вікторія Дорошенко виконала пісню, присвячену пам’яті наших героїв “Мальви”.
Учасників та ветеранів духового оркестру щиро привітали голова Лубенської районної ради Тетяна Качаненко та керуюча справами виконкому (секретар) Хорольської міської ради Галина Козлова, які також вручили грамоти.
Головною мистецькою канвою ювілейного концерту був виступ духового оркестру. Майже 20 музичних композицій майстерно виконали оркестранти. Привітали своїх колег по мистецькому цеху іще два духові колективи, а саме зразковий аматорський колектив “Дитячий духовий оркестр “БарВи” Шишаківського СБК та народний духовий окестр “Подільські козаки” Подільського СБК. Пісні-присвяти в честь пам’яті свого незабутнього колеги виконали Василь Прокопенко та Вікторія Гариленко. Пісені вітання ювілярам подарували народний ансамбль “Джерело” Хорольського базового будинку культури (керівник - заслужений працівник культури України Анатолій Крутько), дует “Крила”, заслужений діяч естрадного мистецтва України Валентина Олійник, ВІА “Українські барви” Новоаврамівського СБК. Неймовірним соло на сопілці порадував глядачів заслужений працівник культури України Володимир Олійник, а учні Олександра Васильовича Євген Дігтяр та Антон Домненко виконали сольні музичні композиції на трубі.
Авторську поезію “Пам’яті Олександра Ганзенка” прочитала начальник відділу культури, поетеса Оксана Левіна, яка разом із Вікторією Гавриленко були ведучими ювілейного дійства.
На благодійному заході було зібрано 12 000 грн, які через військового-земляка було передано на потреби однієї із військових частин.