АРХЕОЛОГІЧНА ВИСТАВКА ВЕТЕРАНА ВІЙНИ ІГОРЯ ГУЛЯЄВА. РОЗПОЧАЛА РОБОТУ В ХОРОЛЬСЬКОМУ КРАЄЗНАВЧОМУ МУЗЕЇ
Народ величної і нескореної України в перші ж дні повномасштабного вторгнення російської федерації на нашу територію повстав проти її свавілля і тисячі добровольців стали на її захист. Серед таких людей був Ігор Гуляєв - хоролець, який за покликом серця став до лав Територіальної оборони міста Хорол, а згодом долучився до лав Збройних Сил України. До повномасштабного вторгнення він мав мирну професію і цікаве хобі, якому присвятив більше 10 років свого життя. Він займався археологічними дослідження та вишукував сліди попередніх цивілізацій у нашій багатій на історичні події українській землі. Озброївшись металошукачем, він шукав зразки неоліту, бронзової доби, скіфської та трипільської культур. І його кропітка праця увінчалася успіхом. На сьогодні він володар однієї з найбільших колекцій накінечників до стріл та ішої мисливської зброї в Україні. Про свою колекцію ветеран війни, який стояв на захисті Чорнобильської атомної електростанції, воював під Куп’янськом, героїчно захищав фортецю Бахмут, розповідає надзвичайно цікаво. Його слухачами в Хорольському краєзнавчому музеї були студенти ВСП “Хорольський агропромисловий фаховий коледж”.
Життя воїна Ігоря Гуляєва було сповнене тривог і небезпек. Він втрачав друзів, на власні очі бачив смерть, неодноразово отримував поранення. Його серцю боліла зранена рідна земля та понівечені міста і села України. Він неодноразово стояв на руїнах будинків, в яких ще вчора вирувало життя, був в окопах, виносив із поля бою поранених побратимів. Були і біль, і розпач, і тривога. Але він боровся за волю і незалежність цієї держави і, безсумнівно, щиро бажає їй перемоги над ворогом. Одним із яскравих епізодів його бойового шляху є захист Чорнобильської атомної електростанції, де він ніс службу зі своїм земляком-побратимом, тоді науковим співробітником музею Олегом Швидким. Саме це знайомство і стало в нагоді, коли Ігор вирішив презентувати свою археологічну колекцію в місті Хорол.
Поряд із ветеранами Ігорем Гуляєвим та Олегом Швидким, який після поранення працює фахівцем із супроводу ветеранів та демобілізованих осіб Центру соціальних служб Хорольської міської ради, на зустрічі був присутній іще один воїн з їхньої військової частини, який проходить зараз курс реабілітації - Олександр Ткач. Ці три мужні воїни надихали юнаків коледжу, які з цікавістю слухали їх розповіді.
Саме археологічне зібрання Ігоря Гуляєва є унікальним. Проводячи пошуки на теренах Хорольщини та в інших частинах України, він знайшов цікаві артефакти, які розповідають про нашу загадкову минувшину. Найбільше із своєї колекції, яку, до-речі, хоче подарувати нашому музею, він пишається серпом бронзового періоду, знайденим ним під час охорони ЧАЕС. Щоб зберегти кожен експонат, йому необхідно було зробити захист від корозії, тримати в розчині, щоб видалити солі та нанести спеціальний склад воску. А для цього потрібні і певні кошти, і досить великий проміж часу. Але, коли людина має хобі, коли вона закохана в якусь справу, то не шкодує для неї ніяких засобів.
Присутні на зустрічі слухачі мали змогу детально роздивитися цікаві експонати, за що щиро подякували нашим воїнам за зустріч. А вас, шановні хорольці, запрошуємо відвідати унікальну археологічну виставку Ігоря Гуляєва, яка не залишить вас байдужими.