“ВЕСНЯНИЙ ФРОНТ МИСТЕЦТВА” У ХОРОЛЬСЬКОМУ КРАЄЗНАВЧОМУ МУЗЕЇ РОЗПОЧАЛА РОБОТУ ВИСТАВКА ВЛАДИСЛАВА ТРИТЯКА ТА ЙОГО ВИХОВАНЦІВ
На теренах Хорольщини відбулася знакова подія, організаторами якої стали вихованці зразкової аматорської студії аерографії “Анумо! Малюймо!” та їх талановитий керівник Владислав Тритяк. Головними поціновувачами його творчості в Хорольскому краєзнавчому музеї стали працівники Центру дитячої та юнацької творчості, слухачі Університету Третього Віку та шанувальники таланту митця, на чолі з очільником громади Сергієм Волошиним та секретарем міської ради Юлією Бойко.
Майбутній митець народився в селі Петракіївка. Першу професійну освіту здобув у Лохвицькому технологічному технікумі. В 2001 році закнічив Полтавський державний інститут економіки і права” та здобув диплом молодшого спеціаліста за спеціальністю “Правознавство”. Потім вступив на навчання до Полтавської державної аграрної академії, де отримав дипломи бакалавра і спеціаліста та здобув кваліфікацію “Агронома”.
Одночасно із прослуховуванням лекцій в ВИШі він розпочав малювати. Один із товаришів розповів йому про малюнки аерографом. Це і стало його захопленням на все життя. Вже через рік роботи на посаді агронома, Владислав у 2014 році відкрив свою першу студію аерографії при Петракіївському сільському клубі. З 2021 році вже велика студія аерографії відкрила свої двері для вихованців в приміщенні Хорольської центральної публічної бібліотеки. В 2024 році студії аерографії “Анумо! Малюймо!” наказом департаменту культури і туризму Полтавської обласної військової адміністрації присвоєне звання “Зразковий аматорський колектив”.
Наш видатний земляк-художник оформив більше 1000 різноманітних площ та просторів у різних куточках України. Його роботи можна побачити у містах Київ, Їрпінь, Лубни, Миргород, Полтава. В нашому обласному центрі можна зустріти авторський дизайн Владислава на закладі громадського харчування “Цукерня”. Хорольська громада - це взагалі осередок, де практично все оздоблення на стінах зроблене митцем. В 2023 та 2024 роках Владислав Григорович разом із своїми вихованцями із студії аерографії оформив патріотичними розписами майданчик у міському парку, а також Алею Слави, де поховані наші герої-земляки, які загинули під час захисту територіальної цілісності та Незалежності України. Останні оздоблення стін були створені в лютому 2025 року в нашій дитячій книгозбірні. Та наяйскравішим прикладом його робіт є розписи у селах Клепачі та Вергуни. І коли говорять про ошатні мурали центральних частин великих міст, то навряд чи десь є іще такий футбольний майданчик і така молочно-тваринницька ферма, як у нас на Хорольщині в СВК “Перемога”.
Одним із аспектів творчості Владислава Тритяка є його авторські художні полотна, більшість із яких були реалізовані на благодійних аукціонах, а кошти із їх продажу були направлені на допомогу Збройним Силам України. Лише в минулому році Владислав Григорович придбав майже на 200 тисяч власних коштів деталі та запачастини до дронів для військових.
Основним завданням студії “Аерографії” є навчання дітей та дорослих хисту малювання. На сьогодні в студії навчається 84 вихованці. Тому на виставці, яка проходила під назвою “Весняний фронт мистецтва”, були представлені і роботи учнів студії. Ці твори образотворчого мистецтва також можна побачити у книзі, яка побачила світ наприкінці 2023 року під назвою “Україна. Шлях до Перемоги”. Для того, щоб роботи дітей та дорослих були увіковічнені, вони стали колоритним і красивим оздобленням цього видання. Обкладинка до збірки - це також авторська робота Владислав Тритяка. На презентації виставки свої авторські поезії, до яких створив малюнки Владислав Тритяк, прочитали Оксана Левіна та Людмила Ревека. Також поезію Вікторії Гавриленко “Повертайся живим” прочитала Ірина Редька, а вірш Надії Оржеховської “Зимові сни в Вишневому” дуже лірично прочитала Олена Радченко. Музичні номери підготували наші неперевршені артисти із Хорольського базового будинку культури - Валентина і Володимир Олійник та Ігор Мілевський. Ведучими дійства були Оксана і Миколи Левіни та Ірина Редька. Простір для показу організовано директором Хорольського краєзнавчого музею Аллою Кикоть.
Присутніх відвідувачів щиро привітала секретар Хорольської міської ради Юлія Бойко, яка подякувала Владиславу Григоровичу та його вихованцям за незабутні враження зустрічі із мистецтвом аерографії.
Фото - Оксани Кунатенко.