A A A K K K
людям із порушенням зору
Відділ культури, туризму та охорони культурної спадщини Хорольської міської ради Лубенського району Полтавської області

Сільські заклади культури

В ОЧАХ ДИТЯЧИХ МРІЯ УКРАЇНИ

В День української державності на сцені Штомпелівського сільського будинку культури звітував творчий колектив Клепачівського сільського клубу. Саме така велика сцена, яка  була збудована для аматорів села Штомпелівка в 1973 році, змогла вмістити великий хореографічний колектив”Любисток”, який із широтою української душі злітав у барвистих малюнках хореографічних композицій, вивчених разом зі своїм керівником Тетяною Миколаївною Павлик.  Тож, можна сказати, що в канву творчого звіту Клепачівського сільського клубу, який проходив в рамках І етапу обласного конкурсу народної творчості “Звучи, рідна мово”, яскравою барвистою стрічкою уплівся виступ хореографічного колективу “Любисток”. Майже 50 дітей - учнів Вергунівської та Шишаківської загальноосвітніх шкіл від 6 до 14 років створили на сцені справжню українську казку. Чому саме українську, запитаєте ви? Тому, що всі хореографічні композиції, постановку яких талановито здійснила Тетяна Миколаївна Павлик, були створені на основі репертуару українського народного танцю та на мелодії сучасних українських авторів. Дев’ять! Дев’ять хореографічних композицій під бурхливі оплески глядацької аудиторії були гідно оцінені і глядачами, і журі. Хореогафічні композиції “Горлиця”, “Черевички”, “Запали вогонь”, “Україно - ми сила!”, “Ми з України”, “Гопак” та інші створили незабутню атмосферу усієї концертної програми.

18:06 03.08.2023

ПІСНІ ТА КАЗКИ ВИШНЕВОГО РАЮ

Липень - це місяць, коли достигають вишні, коли природа дарує перший урожай від землі святої, коли українці відзначають старовинне русальське свято Івана Купала. Саме в таку благословенну пору  в приміщенні Вишневого сільського будинку культури відбувся звіт творчих колективів цього чудового закладу культури. Великий, гарно прибраний зал гостинно зустрів глядачів, а ошатна сцена, на якій сяяв величний образ Раїси Панасівни Кириченко, під чиїм іменем проходить цьогорічний звіт народної творчості, став місцем злету місцевих талантів.

17:48 08.07.2023

ПІСНІ НАД ЛЕЛЕЧИМ КРАЄМ

7 липня у мальовничому куточку Хорольщини - селі Єркіці   відбулося чудове дійство - творчий звіт Єрківського сільського клубу, який проходив в рамках І етапу обласного огляду-конкурсу народної творчості  “Звучи, рідна мово”, приуроченого 80-річчю з дня народження Раїси Панасівни Кириченко. Благодійний захід розпочався вітальною піснею, яку душевно виконала художній керівник закладу Аліна Ляхівненко. На зміну їй вийшла чудова солістка Катерина Литвин, яка подарувала глядачам пісні “Паляничка”, “Дівочий сон” та “Хризантеми”. Яскраво, самобутньо і майстерно презентував свою творчість вокальний жіночий ансамбль “Єрківчанка” (керівник Тетяна Луканич), який виконував українські народні пісні “Оксана”, “Коло хати,біля тину”, “Качур молодий”, “Ішов чумаченько”  А капела. Надзвичайно приємно констатувати той факт, що наше юне покоління любить українське мистецтво і вивчає національні традиції. Тому не дивно, що бурхливі оплески глядачів отримав дитячий ансамбль “Барвінок”, юний соліст Олександр Мірошніченко, дитяче тріо “Подружки”, граційна танцівниця Діана Ляхівненко та маленька солістка Даша Крутько.   Надзвичайно гарно виконувала пісні чарівна панянка Ліза Кононенко, яка заспівала для глядачів пісні “Сила роду” та “Україна”. Сподобався глядачам і виступ чудових актрис Валентини Юрченко і Валентини Іванової, що презентували творчість драматичного колективу закладу і на розсуд глядацької аудиторії презентували сценку “Зустріч кумоньок”.   Злагоджено лунали пісні у виконанні дуету “Кумасі” та солістки Наталії Мірошніченко.   

16:16 07.07.2023

КУЛЬТУРА СЕЛА БОВБАСІВКА

Бовбасівський сільський клуб на чолі з завідувачем закладу, ветераном сцени, чудовим музикантом Віталієм Івановичем Обуховським  прийняв участь в І етапі обласного огляду-конкурсу “Звучи, рідна мово”, приуроченого 80-річчю з дня народження Раїси Кириченко, що проходив на сцені Вишняківського сільського будинку культури. Глядачів потішив надзвичайно злагоджений та майстерний спів жіночого ансамблю “Червоні маки”, які емоційно виконали пісні Івана Зінченка “П’є журавка воду” та українську народну пісню “Мама борщ мені варила”, яка особливо припала до душі глядачам. Надзвичайно сподобався глядачам і сольний виступ Віталія Обуховського, де він акомпанував собі на баяні під час виконання пісні “А зозуля кує” та пісня, яку він співав у дует із з чарівною Катериною Стецович “Кленова балада”.  Усі номери концертної програми  були підготовані і виконані на високому виконавському рівні, за що щира подяка Віталію Івановичу та учасникам художньої самодіяльності.       

14:17 01.07.2023

МУЗИЧНО-ТЕАТРАЛІЗОВАНЕ ДІЙСТВО НА СЦЕНІ ПОКРОВСЬКОБАГАЧАНСЬКОГО СІЛЬСЬКОГО БУДИНКУ КУЛЬТУРИ

Творчість - це багатогранне явище. Витворів людської думки є безліч варіантів, і іноді вони приймають дивовижні форми.    Творчий звіт Покровськобагачанського сільського будинку культури мав кілька особливостей, притаманним саме цьому закладу культури. Перше - це яскраве театралізоване дійство національно-патріотичної тематики, втілене майстерними акторами, яким по-справжньому болить доля України. Друге -  це масовість, адже на сцені перебувало більше 70 дорослих та дітей.  Масовість забезпечили великі дитячі танцювальні колективи, в яких частинку своєю творчої душі вкладає керівник гуртків художньої самодіяльності, талановитий хореограф Анна Кириленко. Кожна із танцювальних композицій, які виконували діти, мала злагодженість і витонченість рухів, чудовий малюнок танцю, була цікавою глядачам і граційно та піднесено виконана.   Хореографічний колектив “Мрія” виконав танець “Весна красна”, колективи “Родзинки” і “Мрія” - танець “Стефанія”, колективи “Посмішка” і Родзинка” - літературно-хореографічну композицію “Міста України” і танець “Ой, у лузі червона калина”. Порадували того вечора і прекрасні солісти Карина Лемтюгова (директор закладу), Ілля Ткаченко, який блискуче виконав пісні “Обійми мене” та “Човен”,  вокальний ансамбль “Надія”, гурт “Веснянка”, квартет “Ніжність”, дует Карини Лемтюгової та Анатолія Баранніка. Чудово прочитала вірш “Молитва” Людмила Сергієнко. Неперевершено із вуст Ірини Гуржій пролунала поезія Тараса Шевченка “Тополя”. Глядачі вслухалися в кожне слово, в кожну зміну інтонації, настільки майстерним і довершеним було це художнє читання.

17:34 30.06.2023

МИСТЕЦЬКІ ТРАДИЦІЇ СЕЛА ТРУБАЙЦІ

Війна внесла свої корективи в життя України в цілому, і в життя кожної окремої громади, міста та села. 2022 рік показав усьому світу згуртованість нашої нації, вміння підставити один одному плече, і яскравим прикладом цього є село Трубайці, яке прийняло більше 160 внутрішньо переміщених осіб з різних областей України. Згуртоване село підготувало будинки для постраждалих від військових дій та відкрило Трубайцівський центр компактного проживання ВПО, де до цього часу проживають чотири родини. Неабияку допомогу в цьому надали і працівники Трубайціського сільського будинку культури. Люди довели, що вони вміють не лише працювати творчо, а мають співчуття у серці і бажання допомогти людям. І, як результат, на творчому звіті закладу приймали активну участь і внутрішньо переміщені особи, які вже стали добрими земляками для жителів села Трубайці.

12:58 30.05.2023

МУЗИЧНО-КРИЛАТЕ СТАРОАВРАМІВСЬКЕ РОЗДОЛЛЯ

Під українським небом живуть незвичайні люди: палкі у праці, щирі у коханні, усім серцем люблячі рідний край і співучі. І навіть якби сам Господь-Бог почав шукати іще один такий народ у світі, то не знайшов би. Українці - вони особливі, причому кожен по-своєму. І це засвідчили творчі звіти культурних осередків громади. Десь співають янгольськими голосами діти, десь жінки виводять високі небесні ноти, десь завзяті мужчини чарують дивовижними народними голосами - у всіх сіл свої особливості. Особливістю Староаврамівського старостату є міцна дружба усіх закладів культури, які розташовані на його теренах і справжня любов до мистецького світу. Тож, в одну із святих українських неділь до Бутівецького сільського клубу прибули аматори Стайчанського сільського клубу в лиці завідувача Наталії Назаренко та  Староавраміського сільського будинку культури. Кілька тижнів поспіль вони проводили репетиції і, врешті решт, дали чудовий концерт для своїх земляків. Глядачі мали змогу насолодитися виступом місцевої поетеси Вікторії Глазунової, гарних солістів Тетяни Скрипник, Станіслава Ткаченка, Ані Фількорн та Анатолія Костенка, які потім виступали і у вокальних тріо та дуетах. На високому виконавському рівні  виступили ансамбль “Намисто росяне”, вокальне тріо “Колорит”, чудові музиканти Євген Дігтяр та Олександр Ганзенко, дует “Горобина ніч”. Блискуче виконала пісні “Розквітає вишня” та “Лишаймося собою” випускниця Гадяцького коледжу культури Каріна Джуян. Дотепно і гротескно зіграли комічну сценку “Чи стане баба дівкою?” чарівні пані - учасники драматичного колективу Староаврамівського СБК на чолі із старостою Староаврамівського старостату Анатолієм Шило. Під бурхливі оплески виконав пісню-побажання “Щастя, добра і любові” вокальний квартет у складі Тетяни Ластовецької, Тетяни Скрипник, Анатолія Костенка та Станіслава Ткаченко. А найпрофесійнішим був вже знаний і улюблений всіма глядачами вокальний ансамбль “Зоряни”, який без перебільшення, є візитівкою Староаврамівського сільського осередку.

16:40 28.05.2023

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень